اقتصاد

افزایش 11 دلاری اونس جهانی/ طلا 2 هزار دلار را رد کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، پس از انتشار آمارهای اقتصادی ضعیف آمریکا که بر جذابیت طلا برای سرمایه‌گذاران افزود و تقویت این انتظار که بانک مرکزی آمریکا از موضع سیاست پولی انقباضی خود کوتاه خواهد آمد، قیمت طلا در معاملات امروز به بالاترین سطح از مارس 2022 رسید.

هر اونس طلا با 10 دلار و 85 سنت افزایش 2031.27 دلار فروخته شد. حجم معاملات امروز به علت تعطیلی بازارهای چین و هنگ‌کنگ برای تعطیلات کم بود.

در عین حال، ارزش شاخص دلار نیز در نزدیکی کمترین رقم 2 ماه گذشته در نوسان بود و این باعث شد تا قیمت طلا برای مالکان ارزهای دیگر ارزان‌تر تمام شود.

قیمت طلا در ساعات پایانی روز گذشته پس از انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا، 2 درصد افزایش یافته و به بالای 2000 دلار در هر اونس رسیده بود.

قیمت محلی طلا در هند نیز به رکورد 61 هزار 399 روپیه به ازای 10 گرم رسید.

آمارها نشان می‌دهد، فرصت‌های شغلی در آمریکا در ماه فوریه به کمترین میزان در 2 سال گذشته رسیده که نشان می دهد بازار کار سرد و کم رمق است. یک گزارش دیگر نشان داد، سفارش های جدید برای کارخانه‌های آمریکایی نیز برای دومین ماه متوالی در فوریه کاهش یافته است.

طلا همواره در برابر افزایش تورم و بی ثباتی اقتصادی به عنوان منبع امن سرمایه گذاری به شمار می‌رود، اما افزایش نرخ بهره هزینه های نگهداری این فلز گران بها را که دارایی بدون بهره است افزایش می‌دهد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا