اقتصادانرژی

احتمال افزایش دوباره قیمت بنزین در آمریکا

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، «گَس بادی»، شرکت بررسی کننده قیمت سوخت در 140 هزار جایگاه بنزین در آمریکا و کانادا در برنامه ای در شبکه خبری سی‌ا‌ن‌ان پیش‌بینی کرد، قیمت بنزین در آمریکا در ماه می دوباره به آستانه 4 دلار در هر گالن باز خواهد گشت.

بر اساس برآورد این شرکت آمریکایی، متوسط قیمت بنزین در ماه می، از قیمت کنونی 3.10 دلار در هر گالن به 2.52 دلار تا 4.05 دلار در هر گالن افزایش می یابد زیرا آمریکایی های بیشتری مسافرت می کنند.

میانگین قیمت بنزین در ایالات متحده پس از یک افزایش قیمت بی امان چند ماهه به 3.104 دلار در هر گالن کاهش یافته است. قیمت بنزین طی 30 روز گذشته 45 سنت کاهش یافته و در واقع کمتر از قیمت 12 ماه گذشته است.

به نوشته اویل پرایس، تنها یک دلیل دارد که «گس بادی» پیش بینی خود از قیمت بنزین در آمریکا را افزایش داده است و آن، بالا رفتن قیمت نفت خام است.

اریک نوتال، تحلیلگر بازار و مدیر یک شرکت انرژی به روزنامه فایننشال تایمز گفت: قیمت نفت در سال 2023 به 100 دلار در هر بشکه بازخواهد گشت.

وی همچنین پیش‌ بینی کرد، بخش انرژی به دلیل تقاضای بالا برای ذخایر نفت و گاز، عملکرد بهتری نسبت به سایر بخش‌های بازار داشته باشد.

به گفته تحلیلگران، بسیاری از عواملی که مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت در سال جاری شدند نظیر محدودیت های کرونایی چین و آزادسازی هماهنگ ذخایر راهبردی نفت توسط چند کشور، دیگر در سال 2023 وجود ندارند؛ از طرفی تحریم بخش نفت و گاز روسیه نیز وجود دارد که قیمت نفت را بالا می برد.

بانک آمریکا نیز هفته گذشته، پیش بینی کرد، باتوجه به رویکرد ملایم بانک مرکزی آمریکا و بازگشایی موفقیت آمیز اقتصادی چین، قیمت نفت برنت به سرعت می تواند از 90 دلار در هر بشکه عبور کند.

بانک آمریکا پیش‌بینی کرد، قیمت نفت برنت که در حال حاضر حدود 84 دلار معامله می‌ شود، به ‌دلیل بهبود تقاضای نفت چین و همچنین کاهش روزانه حدود یک میلیون بشکه ‌ای عرضه نفت روسیه، در سال 2023  به طور متوسط به 100 دلار در هر بشکه برسد.

این بانک آمریکایی همچنین پیش‌ بینی کرد که احتمالا اوپک پلاس کاهش تولید 2 میلیون بشکه ای خود با هدف تقویت قیمت نفت را به طور کامل اجرایی کند.

 

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا