اقتصاد

افزایش دما در شرق و غرب کشور/ سامانه بارشی جدید کل کشور را در برمی‌گیرد‌

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز سامانه بارشی که در شرق و جنوب شرق فعال است به تدریج از کشور خارج می‌شود.

وی افزود: روز آینده در اغلب نقاط کشور جوی پایداری و آسمانی صاف داریم و فقط در نقاطی از ارتفاعات آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: شنبه پنجم فروردین با گذر امواج کم دامنه از روی کشور در برخی نقاط شمال غرب، غرب و ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی افزایش ابر و رگبار پراکنده داریم.

ضیائیان افزود: روز یکشنبه ششم فرودین سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در مناطقی از غرب، شمال غرب، جنوب غرب و سپس ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی می‌شود. همچنین ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران را در برمی‌گیرد. در ارتفاعات این مناطق بارش برف و کولاک نیز خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: روز دوشنبه این سامانه بارشی کل کشور را در می‌گیرد و فقط در سیستان و بلوچستان بارش نخواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: تا روز یکشنبه ششم اسفند در نیمه غربی کشور روند افزایش دما پیش‌بینی می‌شود، از فردا تا دوشنبه 7 اسفند در نیمه شرقی کشور و سواحل خزر افزایش دما داریم.

ضیائیان درباره وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران فردا قسمتی ابری در بعدازظهر وزش باد و نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 17 و 8 درجه خواهد بود. 

وی ادامه داد: روز بندعبارس و اهواز با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرم‌ترین مراکز استان و شهرکرد با کمینه دمای یک درجه زیر صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا