اقتصاد

افزایش دما تا 4 درجه در 3 استان غرب‌ و جنوب‌ غرب‌ کشور

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: از امروز تا دوشنبه 13 شهریور در مناطقی بین زاگرس جنوبی و مرکزی به ویژه استان‌های فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب یزد و اصفهان در ساعات بعدازظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از امروز تا چهارشنبه 15 شهریور دما در اغلب نقاط کشور افزایش می‌یابد همچنین در استان‌های خوزستان، ایلام و نوار مرزی استان کرمانشاه تا چهارشنبه دمای هوا سه تا چهار درجه گرم‌تر می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده 12 شهریور در برخی نقاط اردبیل، ارتفلاعات البرز مرکزی، استان گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد داریم.

ضیائیان افزود: روز دوشنبه 13 شهریور در  ارتفاعات البرز مرکزی، غرب گیلان، برخی نقاط اردبیل، شرق و شمال هرمزگان و جنوب کرمان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

وی گفت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات جنوب کرمان همچنین شمال هرمزگان افزایش ابر، رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید در ساعات بعدازظهر خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در 5 روز آینده وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک در شمال‌شرق،‌ شرق، جنوب شرق و برخی نقاط مرکز کشور خواهیم داشت و در نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد بسیار شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف تا قسمتی ابری، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 36 و 25 درجه خواهد بود.

وی افزود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 46 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 11 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا