اقتصاد

افزایش تولید نفت لیبی 3 تا 5 سال زمان می‌برد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رای الیوم، «محمد عون»، وزیر نفت و گاز دولت ملی لیبی اعلام کرد که که طرابلس، بودجه‌ای را برای افزایش تولید این سوخت‌های فسیلی در لیبی اختصاص داده است.

وی در عین حال تاکید کرد که افزایش تولید نفت لیبی از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه حال حاضر به دو میلیون بشکه در روز در بازه زمانی سه تا پنج سال دیگر ممکن می‌شود.

عون همچنین گفت که لیبی برای دستیابی به هدف تولید دو میلیون بشکه‌ای نیازمند سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی است، به نحوی که پروژه‌های سرمایه‌گذاری طی همکاری بین لیبی و شرکای خارجی اجرایی شود.

وزیر نفت لیبی درباره فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش نفت لیبی به منظور افزایش تولید داخلی تاکید کرد که دولت لیبی در تلاش است تا فضای مناسب و جذاب سرمایه گذاری را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کند.

فرحات بن قداره، رئیس شرکت ملی نفت و گاز لیبی و الصدیق عمر الکبیر، رئیس بانک مرکزی لیبی این هفته نشستی را برای بحث در مورد حمایت از تلاش‌های شرکت ملی نفت و گاز برای افزایش تولید نفت و گاز این شرکت برگزار کردند.

لیبی بزرگ‌ترین ذخایر نفت و گاز در آفریقا را داراست و یک چشم امید اروپا به این کشور در سایه تحریم‌ها علیه روسیه است، بخصوص که عربستان و روسیه نیز به کاهش تولید مبادرت کرده‌اند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا