اقتصادبازار کاربازار مالیکسب و کار

افزایش تورم انگلیس به بیشترین میزان 41 سال اخیر

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، انگلیس تلاش می کند تا با افزایش نرخ بهره با تورم لجام گسیخته در این کشور مقابله کند.

روز گذشته انگلیس یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش داد که نهمین بار در یکسال گذشته است تا بلکه بتواند تورم دو رقمی در این کشور را مهار کند.

کمیته سیاست های مالی این کشور موسوم به MPC رای داد تا نرخ بهره با 50 واحد افزایش به 3.5 درصد برسد این اقدام پس از آن صورت گرفت که تورم در انگلیس به 10.7 درصد در ماه گذشته رسید.

نرخ تورم در انگلیس به به بیشترین میزان از سال 2008 رسیده این در حالی است که پیش بینی ها از وجود رکود در این کشور نیز حکایت دارد و شاید به همین دلیل بود که سرعت رشد نرخ بهره از سوی سیاستمداران مالی چنان سرعتی نداشته است تا از ورود زود هنگام اقتصاد این کشور به رکود ممانعت کند.

کمیته سیاست های مالی انگلیس تاکید کرده است که بازار کار در این کشور شرایط سختی دارد و شواهدی بر فشار تورم در بازار دخالی و نیز دستمزدها وجود دارد و نشان می‌دهد که باید سیاست های مالی سختگیرانه تری اعمال شود.

بر اساس این گزارش، تورم مصرف کننده در انگلیس در ماه اکتبر به 11.1 درصد رسید که بیشترین میزان در 41 سال گذشته است که افزایش قیمت غذا و انرژی از عوامل عمده رشد قیمت های بود.

اداره کار انگلیس اعلام کرده است که احتمالا این کشور تا اواخر سال 2023 به رکود وارد شود و انتظار بر این است که تولید ناخالص داخلی این کشور در  چهارمین سه ماهه سال 2022 یکدهم درصد کاهش یابد.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا