اقتصاد

افتتاح 20 هزار واحد مسکن در هفته دولت

‌به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علیرضا جعفری امروز در نشست خبری اعلام کرد: در هفته دولت 20 هزار واحد مسکن از پروژه‌های مسکن مهر و نهضت ملی مسکن، به بهره‌برداری می‌رسد و به متقاضیان واگذار می‌شود.

وی همچنین گفت: در شهرهای جدید توجه به پروژه‌های روبنایی و زیربنایی، مراکز آموزشی، درمانی و مراکز مذهبی در اولویت قرار دارد. معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بخشی از تعهدات دولت قبل در 10 سال گذشته برعهده این دولت گذاشته شده، علاوه بر آن وعده‌هایی که این دولت برای ایجاد 4 میلیون مسکن طی 4 سال داده است، باید به سرانجام برسد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: از 4 میلیون مسکنی که قرار است ظرف 4 سال در کشور ایجاد شود، 600 هزار مسکن مسکونی مربوط به شهرهای جدید است که باید در این شهرها احداث و به متقاضیان واگذار شود.

جعفری افزود: در شهرهای جدید نمادهایی مانند اجرای طرح باغ کتاب، طراحی و ایجاد دروازه ورودی شهرهای جدید و احداث بازار ایرانی ـ اسلامی به عنوان قطب توسعه اقتصاد و تجارت و همچنین احداث مصلی در شهرهای جدید برای نماز جمعه و ایجاد مراکز اشتغال و کارآفرینی برای جذب افراد مختلف از جمله بانوان و جوانان در دستورکار احداث شهرهای جدید قرار می‌گیرد.

وی همچنین گفت: در شهرهای جدید بر مبنای برنامه‌ریزی و کارهای کارشناسی، مهم‌ترین وظیفه ما پاسخ به مطالبه مسکن و مطالبات اجتماعی مردم در این شهرها است و حرکت به سمت سکونتگاه‌های جدید برای اسکان جمعیت جوان و ساماندهی وضع موجود شهرهای جدید در دستورکار قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: تمام وعده‌های مسکنی دولت باید محقق شود و قسمتی از وظایف که برعهده شرکت عمران شهرهای جدید قرار گرفته است، ساخت 600 هزار واحد مسکونی ظرف 4 سال است، امیدواریم محقق شود.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا