آموزشدانشدین و اندیشهکسب و کار

‌آموزش احکام کسب‌‌ و‌ کار برای گرفتن پروانه کسب با همکاری‌ حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویشی با عنوان «آموزش احکام کسب‌ و‌ کار برای پروانه کسب الزامی شود» عنوان کرده‌اند که برای اخذ جواز کسب و کار واحدهای صنفی گذراندن دوره‌های آموزشی احکام تجارت و کسب و کار الزامی شود.

در این‌باره، مجتبی صفایی نایب رئیس اتاق اصناف‌ به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: براساس تبصره 13 قانون نظام صنفی، گذراندن دوره آموزشی احکام تجارت و کسب و کار، برای اخذ پروانه کسب الزامی است.

وی افزود: با این حال در بعضی از استان‌ها هنوز زیرساخت لازم این دوره‌های آموزشی فراهم نشده است بنابراین برای برگزاری این دوره‌های آموزشی با همکاری حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی این کلاس‌ها برگزار می‌شود.  

نایب رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: در بعضی از استان‌ها نیز این دوره‌های آموزشی به‌صورت الکترونیکی و مجازی برگزار می‌شود و بعد از آموزش‌های لازم، آزمون برگزار می‌شود و افراد پس از قبولی در آزمون مربوطه می‌توانند نسبت به اخذ پروانه کسب اقدام کنند.

وی افزود: در مجموع برای اخذ پروانه کسب گذراندن دوره آموزشی احکام کسب و کار الزامی است اما شکل برگزاری این کلاس‌ها براساس زیرساخت‌های استان‌ها متفاوت است.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا