اقتصاداقتصاد سیاسیجهان

آمریکا، انگلیس و منطقه یورو وارد رکود اقتصادی

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی آژانس بین المللی فیچ ریتینگ چشم انداز مناسبی از اقتصاد جهان در سال آینده ندارد و به این دلیل در پیش‌بینی جدید خود رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۳ را کاهشی عنوان کرده است.

آژانس بین المللی فیچ‌ریتینگ اعلام کرده است که رشد اقتصاد جهانی در سال آینده کاهشی خواهد بود این موسسه پیش بینی خود از تورم و هم چنین اقتصاد چین را کاهش داده و پیش بینی کرده که تولید ناخالص داخلی جهان در سال ۲۰۲۳ به ۱.۴ دهم درصد می رسد که این رقم  در گزارش چشم انداز اقتصاد جهانی که در ماه سپتامبر منتشر شد 1.7 درصد بود.

آژانس فیچ ریتینگ همچنین پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد آمریکا را در سال آینده دو دهم درصد گفته این در حالی است که پیش از این پنج دهم درصد عنوان بود.

پیش بینی های کاهش رشد اقتصادی در حالی است که کشورهای جهان سیاست های مالی شدیدترین رابر اقتصاد کشورها تحمیل می‌کنند و این خود اثرات منفی بر اقتصاد جهان داشته است.

در این گزارش همچنین رشد اقتصادی چین را ۴.۱ دهم درصد عنوان کرده که این رقم پیشتر چهار و نیم درصد بود.

در همین حال این آژانس بین المللی چشم انداز اقتصادی در منطقه یورو را  تنها دو دهم درصد عنوان کرده است.

در گزارش فیچ ریتینگ آمده است که بحران گاز در منطقه یورو تا حدودی فروکش کرده اما همچنان این شرایط برای این کشورها خطرناک است.

در این گزارش آمده است که افزایش قیمت گاز خانگی همچنان ادامه دارد و به واسطه گران بودن نرخ گاز عملکرد کارخانه ها هم تحت تاثیر قرار گرفته است.
موسسه فیچ ریتینگ در این گزارش تاکید کرده است که انتظار می‌رود رکود در منطقه یورو و انگلیس از اواخر سال ۲۰۲۲ آغاز شود همچنین در سه ماهه دوم و سوم سال ۲۰۲۳ هم آمریکا وارد بحران خواهد شد همچنین پیش بینی کرده است که نرخ بیکاری در آمریکا به ۵ درصد افزایش یابد.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا