آمریکااقتصاداقتصاد سیاسیبین المللدولت

آزادسازی 14 میلیون بشکه نفت ذخایر راهبردی آمریکا در مدت یک هفته

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، سه منبع آگاه به رویترز گفتند، دولت در نظر دارد تا به منظور کاهش قیمت نفت پیش از انتخابات میان دوره ای کنگره، از محل ذخایر راهبردی این کشور برداشت انجام دهد.

یکی از منابع آگاه گفت، انتظار می رود، جو بایدن در این هفته به عنوان بخشی از پاسخ به جنگ روسیه در اوکراین بیانیه صادر کند.

به نوشته این گزارش، در این فروش (از محل ذخایر)، 14 میلیون بشکه باقی مانده از اعلام پیشین بایدن برای برداشت 180 میلیون بشکه ای از محل ذخایر راهبردی که در ماه می آغاز شد، به بازار عرضه خواهد شد.

منبع آگاه چهارم گفت، دولت همچنین با شرکت های نفتی در مورد فروش 26 میلیون بشکه نفت اضافی که از سوی کنگره قبلا برای فروش در سال مالی 2023 موظف شده بود و از ابتدای ماه اکتبر آغاز شده، صحبت کرده است.

به نوشته رویترز، افزایش قیمت بنزین خرده فروشی، نرخ تورم را به بالاترین رقم در چند دهه گذشته رسانده است و خطری برای دولت بایدن و دموکرات های همکارش در آستانه انتخابات میان دوره ای آمریکا در 8 نوامبر محسوب می شود؛ آنها به دنبال حفظ کنترل کنگره هستند.

بایدن هفته گذشته گفت، قیمت بنزین بسیار بالاست. دیوید ترک، معاون وزیر انرژی وی نیز هفته گذشته گفت، دولت می تواند در هفته ها و ماه های آینده در صورت لزوم برای تثبیت (قیمت) نفت از ذخایر راهبردی نفت یا SPR استفاده کند.

به گفته منابع آگاه، همچنین دولت آمریکا با شرکت های انرژی در مورد خرید دوباره نفت در سال 2025 به منظور پر کردن ذخایر راهبردی صحبت کرده است.

بایدن در ماه مارس بزرگ ترین برداشت و فروش از محل ذخایر راهبردی این کشور به میزان 180 میلیون بشکه از ماه می تا ماه اکتبر را اعلام کرد.

وزارت انرژی آمریکا هنوز حدود 14 میلیون بشکه از آن 180 میلیون بشکه نفتی که از محل ذخایر آزادسازی کرد را نفروخته است زیرا فروش در ماه های جولای و آگوست به علت تعطیلات و دمای هوای بالا کند شد.

یکی از منابع آگاه گفت، علاوه بر این، دولت سال‌ ها پیش بر اساس قانون کنگره موظف شده است تا 26 میلیون بشکه دیگر نفت ذخایر راهبردی را در سال مالی 2023 بفروشد که (روند انجام این کار) از اول اکتبر آغاز شده و فروش احتمالا به زودی انجام خواهد شد.

یک منبع آگاه با دیدگاه های کاخ سفید گفت: «دولت یک پنجره کوچک در آستانه انتخابات میان دوره ای دارد تا قیمت سوخت را کاهش دهد یا حداقل نشان دهد که در حال تلاش است.»

«کاخ سفید قیمت بنزین 4 دلار به ازای هر گالن را دوست ندارد و نشان داده است که برای جلوگیری از ثبت دوباره این قیمت اقدام خواهد کرد.»

بر اساس اعلام انجمن وسایل موتوری آمریکا، متوسط قیمت بنزین در آمریکا در روز گذشته به حدود 3.89 دلار در هر گالن رسید که 20 سنت بالاتر از مشابه ماه گذشته و 56 سنت بالاتر از مدت مشابه سال گذشته است.

قیمت بنزین در آمریکا در ماه ژوئن رکود 5 دلار در هر گالن را ثبت کرده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا